Edukačná včelnica

Pre deti základných a stredných škôl z Nitry a okolia poskytujeme v priestoroch našej včelnice pod
Zobor
om prehliadku doplnenú o informácie o význame opeľovačov v prírode, o histórii včelárstva, o životnom cykle včely, o funkciách včiel v úli a o zdraviu prospešných produktoch, ktoré nám včely vedia priniesť.

Prezentácia je obohatená o ochutnávku rôznych druhov medu a zoznámenie sa s ďalšími produktami včiel – peľom (pergou), propolisom a voskom.

Súčasťou včelnice je aj tzv. apidomček, ktorý slúži na liečebno-relaxačnú terapiu. Nachádza sa v ňom 8 úľov usporiadaných ako 2 postele vhodné na ležanie. Počas pobytu v domčeku nedochádza ku kontaktu so včelami, pre včely sú úle prístupné len zvonku. Mikroklíma apidomčeka pozitívne účinkuje na dýchacie cesty, nakoľko sa vo vzduchu nachádzajú  aromatické látky a éterické oleje priamo z úľa. V apidomčeku je umiestnený veľký pozorovací (presklený) úľ, kde môžu návštevníci pozorovať život včiel priamo na pláste, v ich prirodzenom prostredí.

Pre deti aj doprovod sú zabezpečené ochranné prostriedky, to znamená, že v blízkosti úľov majú návštevníci na sebe včelárske bundy a rukavice. Ak deti nechcú prísť do blízkosti úľov,
je možné v priestore medárne, kde prebieha väčšina prezentácie, umiestniť malý pozorovací úľ a deťom na ňom ukázať živé včelstvo “v malom”.

Exkurzie sú možné v termíne cca. od polovice apríla do konca septembra, nakoľko vo zvyšnom období roka sú včelstvá zazimované a nesmú byť vyrušované. V prípade daždivého počasia je potrebné  dohodnúť náhradný termín.

Dĺžka programu: 90-120 minút
Optimálny počet detí v skupine: 20-25
Vstupné: 2 Eur/dieťa, sprievod bezplatne

Dostanete sa k nám pohodlne MHD autobusom č.2, zastávka Šindolka – Dolnohorská, alebo autobusom č.4, zastávka Šindolka. A potom peši cca 10 minút od zastávky.

Rezervácia termínu

V prípade záujmu o exkurziu na edukačnú včelnicu, použite prosím tento rezervačný formulár. Exkurzie prebiehajú v čase 10:00-12:00 v uvedených dňoch. Vyberte si termín, ktorý Vám vyhovuje, vypíšte Vaše kontaktné údaje a rezerváciu odošlite. Následne Vás budeme kontaktovať, aby sme si termín potvrdili.

Načítavam kalendár...
Powered by Booking Calendar
captcha